Продавець ⚡Stab⚡ розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
123 відгуків
Безкоштовна доставка всіх замовлень від 3000,00 грн

Види стабілізаторів напруги. Основні переваги та недоліки

Види стабілізаторів напруги. Основні переваги та недоліки

Перейти у каталог і вибрати однофазний стабілізатор

Якщо Ви потрапили на цю сторінку, значить перед Вами стоїть завдання купити стабілізатор напруги, неважливо — для дому, для дачі, або для офісу, але перед покупкою Ви б хотіли розібратися, яка принципова різниця між усіма тими моделями, які представлені на нашому ринку.

У цій статті ми постараємося простими словами пояснити, які бувають основні типи стабілізаторів, і чим вони відрізняються за принципом роботи.

Основні види конструкції стабілізаторів, що зустрічаються в побуті:

1. Електромеханічні

2. Релейні

3. Електронні

Розглянемо кожен вид детальніше.

Електромеханічні (сервопривідні) стабілізатори

Основна особливість цього типу стабілізаторів — механічне регулювання вихідної напруги до заданих параметрів. Це досягається за рахунок переміщення рухомого токос'емноє контакту по вторинній обмотці трансформатора. У самих перших стабілізаторів такого типу регулювання була ручний, може бути, ви ще пам'ятаєте: у наших бабусь телевізори дуже часто підключалися через такі стабілізатори, і при зміні вхідної напруги в мережі доводилося вручну крутити повзунок до потрібної позначки.

У сучасних приладах процес регулювання автоматизований: токос'емноє контакт переміщається за допомогою електродвигуна, яким керує блок управління. Блок управління, в свою чергу, постійно аналізує вхідна напруга, і в разі будь-яких відхилень вказує електродвигуна, куди перемістити контакт.

Основні переваги стабілізаторів цієї серії — це плавне і безперервне регулювання вихідної напруги без спотворення синусоїди і невисока вартість.

До недоліків відносяться низька швидкодія, можливе іскріння рухомого токос'емноє контакту, внаслідок чого виникають перешкоди в мережі, обмежений термін експлуатації із-за присутності постійно тертьових деталей, а також підвищений рівень шуму від працюючого електродвигуна.

Релейні стабілізатори

  Релейні стабілізатори, якщо вони зібрані на базі якісної, відрізняються більш високою надійністю. Конструктивно релейний стабілізатор також складається з силового трансформатора, але на відміну від електромеханічного — з декількома виходами з вторинної обмотки, один з яких є загальним. Регулювання вихідної напруги стабілізатори такого типу відбувається за рахунок перемикання вторинних обмоток трансформатора і підключення навантаження на той вихід, напруга на якому найбільш наближене до заданих параметрів. Перемикання між обмотками відбувається за допомогою силових електромеханічних реле, звідси і назва цього типу стабілізаторів — релейні.

Виходячи з цього, можна зрозуміти, що найслабшою ланкою цього типу стабілізаторів і є ці самі електромеханічні реле, адже від їх якості в основному і буде залежати надійність всього стабілізатора.

Найголовнішою перевагою релейних стабілізаторів перед електромеханічними є більш висока швидкість спрацьовування при зміні напруги в мережі. Також, з-за простоти конструкції, до переваг можна віднести легкість ремонту при виході стабілізатора з ладу.

До основних недоліків даної серії відносять дискретність (ступінчастість) регулювання, яка особливо помітна при використанні ламп розжарювання і галогенних ламп, а також відносно невеликий ресурс контактів силових реле, які швидко зношуються в мережах з частими перепадами напруги (що, втім, компенсується легкістю ремонту). Також при перемиканні реле чутний характерний шум, а при великих струмах можливо «залипання» контактів.

Електронні стабілізатори

Наступний тип — електронні стабілізатори. Ще одна назва цього типу — тиристорні або симісторні стабілізатори. На сьогоднішній день вважаються одними з найбільш популярних для застосування в побуті. За принципом роботи і конструктивно вони аналогічні релейних стабілізаторів і, по суті, є наступною сходинкою їх еволюції. Для перемикання вторинних обмоток трансформатора замість електромеханічних реле тут використовуються силові електронні ключі — сімістори або тиристори, які значно збільшують точність стабілізації. Цей тип стабілізаторів є більш дорогим, ніж попередні, але висока ціна компенсується високою швидкістю швидкодії і практично безшумною роботою. Також до переваг тиристорних і симісторних стабілізаторів відносять високу надійність і довговічність — у зв'язку з відсутністю механічного зносу струмоведучих частин.

Основний недолік, як і в релейного серії — ступінчастість регулювання вихідної напруги, але збільшення кількості ступенів і висока швидкість перемикання практично нівелює цей недолік, та в побутовому застосуванні він буде практично не помітний. Також до недоліків можна віднести високу вартість заміни силових ключів при виході їх з ладу.

  Подводя итог, мы распределили достоинства и недостатки основных типов стабилизаторов в следующей таблице, и надеемся, что после прочтения этой статьи Вам будет проще определиться с выбором, а при общении с продавцами-консультантами вы сможете задать им правильные вопросы и не дать ввести себя в заблуждение.

Фото тиристорного стабилизатора Ампер

Тип

Достоинства

Недостатки

Электромеханические

  • цена
  • плавность регулирования выходного напряжения
  • низкое быстродействие
  • шум
  • ограниченный срок эксплуатации

Релейные

  • легкость и цена ремонта
  • более высокая скорость срабатывания по сравнению с электромеханическими
  • дискретність регулювання
  • шум
  • можливо «залипання» контактів

Електронні

  • висока надійність
  • висока швидкість швидкодії
  • безшумна робота
  • ціна
  • дискретність регулювання

Перейти у каталог і підібрати стабілізатор

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner