Продавець ⚡Stab⚡ розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
114 відгуків
Безкоштовна доставка всіх замовлень від 3000,00 грн

Види стабілізаторів напруги. Основні переваги та недоліки

Види стабілізаторів напруги. Основні переваги та недоліки

Перейти у каталог і вибрати однофазний стабілізатор

Якщо Ви потрапили на цю сторінку, значить перед Вами стоїть завдання купити стабілізатор напруги, неважливо — для дому, для дачі, або для офісу, але перед покупкою Ви б хотіли розібратися, яка принципова різниця між усіма тими моделями, які представлені на нашому ринку.

У цій статті ми постараємося простими словами пояснити, які бувають основні типи стабілізаторів, і чим вони відрізняються за принципом роботи.

Основні види конструкції стабілізаторів, що зустрічаються в побуті:

1. Електромеханічні

2. Релейні

3. Електронні

Розглянемо кожен вид детальніше.

Електромеханічні (сервопривідні) стабілізатори

Основна особливість цього типу стабілізаторів — механічне регулювання вихідної напруги до заданих параметрів. Це досягається за рахунок переміщення рухомого токос'емноє контакту по вторинній обмотці трансформатора. У самих перших стабілізаторів такого типу регулювання була ручний, може бути, ви ще пам'ятаєте: у наших бабусь телевізори дуже часто підключалися через такі стабілізатори, і при зміні вхідної напруги в мережі доводилося вручну крутити повзунок до потрібної позначки.

У сучасних приладах процес регулювання автоматизований: токос'емноє контакт переміщається за допомогою електродвигуна, яким керує блок управління. Блок управління, в свою чергу, постійно аналізує вхідна напруга, і в разі будь-яких відхилень вказує електродвигуна, куди перемістити контакт.

Основні переваги стабілізаторів цієї серії — це плавне і безперервне регулювання вихідної напруги без спотворення синусоїди і невисока вартість.

До недоліків відносяться низька швидкодія, можливе іскріння рухомого токос'емноє контакту, внаслідок чого виникають перешкоди в мережі, обмежений термін експлуатації із-за присутності постійно тертьових деталей, а також підвищений рівень шуму від працюючого електродвигуна.

Релейні стабілізатори

  Релейні стабілізатори, якщо вони зібрані на базі якісної, відрізняються більш високою надійністю. Конструктивно релейний стабілізатор також складається з силового трансформатора, але на відміну від електромеханічного — з декількома виходами з вторинної обмотки, один з яких є загальним. Регулювання вихідної напруги стабілізатори такого типу відбувається за рахунок перемикання вторинних обмоток трансформатора і підключення навантаження на той вихід, напруга на якому найбільш наближене до заданих параметрів. Перемикання між обмотками відбувається за допомогою силових електромеханічних реле, звідси і назва цього типу стабілізаторів — релейні.

Виходячи з цього, можна зрозуміти, що найслабшою ланкою цього типу стабілізаторів і є ці самі електромеханічні реле, адже від їх якості в основному і буде залежати надійність всього стабілізатора.

Найголовнішою перевагою релейних стабілізаторів перед електромеханічними є більш висока швидкість спрацьовування при зміні напруги в мережі. Також, з-за простоти конструкції, до переваг можна віднести легкість ремонту при виході стабілізатора з ладу.

До основних недоліків даної серії відносять дискретність (ступінчастість) регулювання, яка особливо помітна при використанні ламп розжарювання і галогенних ламп, а також відносно невеликий ресурс контактів силових реле, які швидко зношуються в мережах з частими перепадами напруги (що, втім, компенсується легкістю ремонту). Також при перемиканні реле чутний характерний шум, а при великих струмах можливо «залипання» контактів.

Електронні стабілізатори

Наступний тип — електронні стабілізатори. Ще одна назва цього типу — тиристорні або симісторні стабілізатори. На сьогоднішній день вважаються одними з найбільш популярних для застосування в побуті. За принципом роботи і конструктивно вони аналогічні релейних стабілізаторів і, по суті, є наступною сходинкою їх еволюції. Для перемикання вторинних обмоток трансформатора замість електромеханічних реле тут використовуються силові електронні ключі — сімістори або тиристори, які значно збільшують точність стабілізації. Цей тип стабілізаторів є більш дорогим, ніж попередні, але висока ціна компенсується високою швидкістю швидкодії і практично безшумною роботою. Також до переваг тиристорних і симісторних стабілізаторів відносять високу надійність і довговічність — у зв'язку з відсутністю механічного зносу струмоведучих частин.

Основний недолік, як і в релейного серії — ступінчастість регулювання вихідної напруги, але збільшення кількості ступенів і висока швидкість перемикання практично нівелює цей недолік, та в побутовому застосуванні він буде практично не помітний. Також до недоліків можна віднести високу вартість заміни силових ключів при виході їх з ладу.

  Подводя итог, мы распределили достоинства и недостатки основных типов стабилизаторов в следующей таблице, и надеемся, что после прочтения этой статьи Вам будет проще определиться с выбором, а при общении с продавцами-консультантами вы сможете задать им правильные вопросы и не дать ввести себя в заблуждение.

Фото тиристорного стабилизатора Ампер

Тип

Достоинства

Недостатки

Электромеханические

 • цена
 • плавность регулирования выходного напряжения
 • низкое быстродействие
 • шум
 • ограниченный срок эксплуатации

Релейные

 • легкость и цена ремонта
 • более высокая скорость срабатывания по сравнению с электромеханическими
 • дискретність регулювання
 • шум
 • можливо «залипання» контактів

Електронні

 • висока надійність
 • висока швидкість швидкодії
 • безшумна робота
 • ціна
 • дискретність регулювання

Перейти у каталог і підібрати стабілізатор

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner