Сьогодні розглянемо порівняння таких пристроїв для приватного будинку як стабілізатор напруги та реле контролю напруги, принцип роботи та спільне встановлення.
Дехто скаже: "що тут незрозуміло, абсолютно різні пристрої. Мають зовсім різний зовнішній вигляд та виконують різні завдання". І ви маєте рацію. Але повірте нашому досвіду, дуже багато покупців вважають, що це практично один і той же пристрій з однаковими функціями.
Отже, ця стаття буде для тих, хто хотів би розібратися в цьому питанні, не вдаючись у складні технічні деталі.
Реле контролю напруги, або як його ще називають "відсікач" — це пристрій призначений для захисту побутових та промислових приладів від перевищення вхідної напруги. Працює він за принципом «ВІДСІЧЕННЯ». Тобто якщо ви на реле виставите межу напруги від 180 до 240 вольт, то при виході вхідної напруги за ці межі пристрій просто відключить (напругу/мережу). Також в більшості реле напруг є функція «затримки» живлення, що дуже важливо для роботи холодильника.
Стабілізатор напруги — це пристрій, який «СТАБІЛІЗУЄ» вхідну напругу. Тобто (залишаючи технічні деталі) стабілізатор віддає споживачеві напругу 220 вольт, а не просто відключає її.
Тепер трохи про спільну роботу цих пристроїв. Точно не варто підключати реле перед стабілізатором. Якщо першим спрацює реле і відключить живлення, то стабілізатор просто, як будь-який пристрій буде відключено. Тому сенсу в такому підключенні немає. Якщо підключити стабілізатор перед реле, то виходить реле напруги як би "підстраховує" роботу стабілізатора. Тобто якщо стабілізатор не впорався, з якихось причин, зі своєю роботою, то реле відключить ваші прилади від мережі у разі виходу вхідної напруги за критичні рамки.
Кожен з описаних пристроїв звичайно ж може працювати окремо один від одного і по-своєму важливий для нормальної роботи вашої мережі.
Сподіваємося, наша стаття трохи полегшить ваш вибір, але якщо залишилися якісь питання, ми завжди будемо раді Вам допомогти.